Warsztaty

Oferuję program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w zakresie przyrody, ekologii i ochrony środowiska.

Działalność prowadzę na terenie Wrocławia i okolic.Zakres działań:
Warsztaty przyrodniczo-artystyczne | Warsztaty ekologiczne | Kreatywne eventy dla dzieci


Ofertę kieruję do:


Szkół i przedszkoli

Warsztaty odbywają się na terenie Państwa placówki edukacyjnej, dostosowane są do długości zajęć lekcyjnych i programu nauczania.

Klientów indywidualnych

Istnieje możliwość organizacji warsztatów w ramach imprez okolicznościowych np. urodzin. Zapraszam do kontaktu!

Typy warsztatów:

Warsztaty przyrodniczo-artystyczne

Autorski program warsztatów przyrodniczo – artystycznych, bazujący na edukacji poprzez sztukę i zabawę.

Połączenie edukacji przyrodniczej z zajęciami plastycznymi pozwola dzieciom w łatwy sposób przyswoić wiedzę przyrodniczą, jednocześnie rozwijając ich zdolności manualne/artystyczne.

Każdy z warsztatów rozpoczyna się pogadanką z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych lub prezentacją multimedialną o tematyce przyrodniczej z podaniem istotnych informacji i ciekawostek.

Podczas warsztatów wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne, w tym ceramika. Praca w glinie rozwija zdolności manualne, ma także właściwości terapeutyczne, wycisza i relaksuje. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w glinie - materiale naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym - jednocześnie przyswajając sobie wiedzę przyrodniczą np. poprzez wykonywanie ceramicznych zwierzątek, tropów zwierząt, odcisków roślin. Dzieci ozdobią prace kolorowymi angobami (barwione glinki). Prace będą wypalone w piecu do ceramiki.

Przykładowe tematy warsztatów przyrodniczo - artystycznych:

◊ Mały tropiciel
◊ Tajemnicze skamieniałości
◊ Magia drzew
◊ Ptasie opowieści
◊ Morskie wyprawy.

Zainteresowanych scenariuszami zajęć oraz cennikiem zapraszam do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail.

Warsztaty ekologiczne

W ramach warsztatów ekologicznych poruszana jest m. in. tematyka  ZERO WASTE, ograniczania wytwarzania odpadów, zapobiegania marnowaniu żywności, segregacji odpadów, oszczędności wody i energii, Fair Trade, pojęcia zrównoważonego środowiska.


W ramach warsztatów ekologicznych poruszana jest także m. in. tematyka segregacji odpadów, pojęcia zrównoważonego środowiska, oszczędności wody i energii.

Zainteresowanych scenariuszami zajęć oraz cennikiem zapraszam do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail.

Jeżeli jesteś zainteresowany warsztatami, skontaktuj się:

kontakt@malaniedzwiedzica.pl
Tel. 609 828 453